Hrajeme Red Dragon


Download

Za dlouhé věky hraní se nám podařilo shromáždit velké množství všelijakých prográmků a utilit, které vám pomohou ve vaší hře. Pokud máte i vy nějaký svůj výtvor či aktualizovanou verzi zde uveřejněného software, můžete nám jej zaslat a pomoci tak udržet tuto kolonku plně aktualizovanou. Naneštěstí některý uveřejněný software již nyní je zastaralý a nevyhovuje posledním úpravám pravidel, ale pro své jiné přínosy jej stále poskytujeme ke stažení.

  Infra-1 (stáhnout)

  Autor: Urzoth
  Popis: Excelová tabulka, která pomáhá spočítat nákladnost přestavby a přebourání gubernátu. Vhodné jak pro začínající hráče, tak pro hráče již zkušené a hrou ostřílené.

   

  Logovací tabulka (stáhnout)

  Autor: Neznámý
  Popis: Utilita psaná v jazyce HTML umožňující externí logování do aliance. Velmi jedenoduché na užívání, jen pro úpravy je nutné se při nejmenším vyznat v jazyce HTML. V kódu jsme zanechali stopy podle kterých je vyplnění již snadnou záležitostí.

   

  Magie (stáhnout)

  Autor: Myther
  Popis: Dnes již starší excelová tabulka, která udává přibližnou cenu kouzlení i s odhadovaným počtem tahů. Od ukončení kariéry Mytherova arcimágování v naší alianci na tento Excel nikdo nesáhl, je tedy nutné udělat drobné úpravy, ale v základě je tento sešit bez problémů použitelný.

   

  Paktovač (stáhnout)

  Autor: Naiki
  Popis: Program díky němuž lze paktovat alianci externě. Vychází z doby, kdy ještě nebylo paktování příliš přehledné a pracování s pozdějším paktovačem bylo zdlouhavé. Jednoduché na ovládání, přehledné a hlavně možnost přípravy paktů bez nutnosti připojení k internetu a obav ze ztráty paktů díky automatickému odhlášení po jisté době nečinnosti.

   

  Popularita a vědci (stáhnout)

  Autor: Wrath of Gods
  Popis: Excelová tabulka pro výpočet přírustků popularity při nastavení platů. Dále umožňuje výpočet přispívání vědy k profesím.

   

  Project1 (stáhnout)

  Autor: Cutter
  Popis: Velmi užitečný, ač již zastaralý, program pro výpočet všeho co jen vojevůdce spočítat potřebuje. Nevýhodou je absence posledních úprav ras a jejich bonusů, absence posledních přidávaných ras. V základě je tento program ale stále dobře funkční. Pro ty, kteří by si ho rádi upravili doma sami, máme ke stažení i zdrojové kódy tohoto programu.

   

  Project2 (stáhnout)

  Autor: Neznámý
  Popis: Aktualizovaná verze Project1, avšak i tak tento program už nezahrnuje poslední vykonané úpravy ve světě Rudého Draka. Narozdílod Project1, tento program již počítá s Gnómy a Enty, avšak stále chybějí Vampýři. Máte-li někdo z vás tento program s posledními aktualizacemi, prosíme zašlete nám jej.

   

  ProVersion (stáhnout)

  Autor: Fouk
  Popis: Velmi užitečný excelový sešit, který počítá průrazy podle nejnovějších trendů a principů. Stačí jen zadat rasu (D - džini, N - nekromanti, E - elfově, atd.), rozlohu, upgrady, generály nepřátele a své a program vám již automaticky vypočítá při stanovené procentuelní úspěšnosti kolik jakých a kam průrazových kouzel seslat.

   

  RD2 Helper (stáhnout)

  Autor: Osiris
  Popis: V podstatě první vskutku veřejný program ulehčující v mnohém práci vojevůdcům v jejich výpočtech. Odvážný projekt, který byl následovaný zveřejněním Projectu1. Dnes je tento program již zastaralý, avšak pro případy počítání magie jej stále využívám (jen je třeba myslet na úpravy v kouzlech - přidáno kouzlo Ospalost, které se zde sesílá jako Somnambul a je také nutné počítat s dnes již dražšími Dračími dechy - zde je základní cena za kus ještě 1500 many a přitom dnes již stojí 2000).

   

  RD3 (stáhnout)

  Autor: Adarith
  Popis: Excelový sešit počítající ideální nastavení farmy i s platy a se vším co k tomu patří. Výsledky jsou absolutní maximum, které lze derivací funkcí dosáhnout. Ovšem ovládání tohoto sešitu není vůbec jednoduché a je nutné si nejprve v Excelu v Nástroje / Doplňky zapnout funkci Řešitel, poté nejspíše přímo při otevření funkce v Nástroje / Řešitel (objeví se po zapnutí) nastavit pole pro výpočet (Měněné buňky) a pak už si jen hrát a hrát. Mnohdy narazíte na problémy, kdy vám to nebude počítat řádně, ale bohužel jednodušeji to sepsat nešlo. Tedy naše doporučení je obrnit se trpělivostí.

   

  Rozdělování draků (stáhnout)

  Autor: Adarith
  Popis: Opět excelové řešení umožňující nalezení ideálního rozdělení draků mezi jednotlivé útoky tak, aby jejich bonus vojákům byl využit co nejlépe. Velmi užitečný sešit, který je dobré si alespoň párkrát otevřít a pohrát si s jeho výsledky. Jakmile se vám ideální poměry dostanou do oka, již není tolik nezbytný.

   

  Tržiště (stáhnout)

  Autor: Neznámý
  Popis: Tabulka zveřejňující ideální nákupní a prodejní ceny za které se vám vyplatí obchodovat na tržišti. Jakmile se ocitnete pod limitem prodejních cen, vyplatí se vám spíše suroviny na tržišti nakupovat a již dále neprodukovat a prodávat. Naopak ocitnete-li se v nákupních cenách nad limitem, je pro vás výhodnější danou surovinu vyrábět z vlastních zdrojů a nenakupovat.

   

  Vědci (stáhnout)

  Autor: Urzoth
  Popis: Tabulka, která vám spočte pro váš gubernát maximální výnos vědců tak, abyste v dobách farmy využili maximálně klidového času a popojeli s výzkumem. Je pak už na vás zda-li zvolíte vynalézání jen výzkumných bodů, či i zkušeností pro generály.

   

  Volné útoky (stáhnout)

  Autor: Syrius
  Popis: Velmi užitečný pomocník pro ty, kteří musí řešit počítání volných útoků. Tato excelové tabulka nejenže vypočítá ztráty nepřítele, vaše celkové zisky a ukáže konečnou rozlohu, ale po nastavení výchozích hodnot vaší aliance přepočítává průměrný zisk na gubernát, zobrazuje maximální možné přírustky pozemků a také vás varuje při přechodu války do žluté.

   

  Vývěska (stáhnout)

  Autor: Syrius
  Popis: Vzorová ukázka nastavení alianční vývěsky pro ty, kteří se s tím stále potýkají a nevědí nejen jak vytvořit tabulky, ale i jak jí udělat hezkou na oko. Zdrojový kód je v ryzí podobě a je nutné jej samozřejmě doplnit o informace té které aliance.