Hrajeme Red Dragon


Autoři

Prapůvodní myšlenka vytvořit tento návod vznikla u Syria. Tehdy se psal konec roku 2004, kdy poprvé si načrtnul budoucí hodně hrubé rozložení webu. Ovšem po několika úvodních snaženích práce zanechal a nápad zůstal nezrealizován. Až rok poté, kdy šel do jedné noname aliance Land of Ice, najednou opět vyvstal požadavek na školící stránky pro nováčky. A tak vznikla první verze RD návodu, která nejdříve sloužila čistě jen pro potřeby této aliance. Obsahem tehdy byla především magická stránka a hlavně sepsaný návod na plánování magie. Až další rok poté, se vznikem školící aliance Svobodné podhůří, byl postupně obsah doplňován i o další body. S postupným rozrůstáním a vzrůstem obliby těchto stránek mezi hráči začal být podstatný i webdesign. A zde to zatím končí. Nyní máte před sebou ucelený RD návod sloužící jak naprostým nováčkům, tak i pokročilým hráčům.

  Syrius

  Funkce: webmaster, webdesignér, šéfredaktor
  Nickname: Syrius (Svobodné hory), Dr.ON (Svobodné podhůří), PhDr. Syrius, DrSc. (Škola)
  ICQ: 162-653-424
  E-mail: syrius@centrum.cz

  Odvedl nejvíce práce na celém návodu. Od vytvoření první předlohy až po dněšní podobu je to celé jeho práce (s drobnými radami od přátel). Sepsal celé sekce týkající se Farmy (až na rozjezdy gubernátů), Magie (až na plánování magie) a Imperátorství. Dopisoval a dolaďoval sekce Zloději a Vojáci.

   

  Iroon

  Funkce: redaktor
  Nickname: Sir André Agravain (Svobodné hory)
  ICQ: 302-152-688
  E-mail: tttggg@seznam.cz

  Jeho výsostným teritoriem je zlodějská stránka našeho manuálu. Sepsal a dodal veškeré publikované texty a i když byly několikrát překontrolovány mnohými hráči, dostály jen několika málo drobných úprav. Hodně pomáhal při vývoji stránek, kontroloval po Syriusovi texty i kód.

   

  Zaslibena

  Funkce: redaktor
  Nickname: Zaslibena (Svobodné hory)
  ICQ: 315-287-385
  E-mail: alakai@centrum.cz

  První texty zbrojení a odehrávání rozbitých vojáků ve válce se staly kvalitním podkladem pro další zlepšování této sekce. Naneštěstí ale nemá příliš mnoho času si s touto sekcí vskutku pohrát a doplnit texty do naprostých detailů a také dosepsat plánování vojáků. Doufejme, že buď se někdy čas najde a nebo se najde někdo jiný, kdo bude mít zájem na dotažení této části.

Dále spolupracovali:

 • Adarith - vytvořil dvě velmi užitečné excelové tabulky a překontrolovával správnost údajů v sekci Farma
 • Admis - ze školní vývěsky převzata část textů pro sekci Farmy
 • Křišťál - kontrola návodu na odehrávání zlodějů ve válce
 • Maydie - částečně plánování zlodějů
 • Paradaj - rozšíření textů v oblasti volby generálů a vojáků
 • Pog[n]om - část návodů na rozjezdy gubernátů převzatých z aliance Škola
 • Rygadwyn - poskytnutí pro naše účely jí sepsaný návod na plánování magie