Víte co to je??? Má to třicet čtyři nohou, osmnáct levaček a tři zuby??? No to jsou předce Svobodné hory....:-DDD

Naše aliance je již hodně slušným pamětníkem. Defakto v současnosti neexistuje žádná jiná aliance, které by nepřetržitě fungovala takovou pěknou řádku let a aspirujeme i na post vůbec nejstarší aliance světa RedDragonu, pokud už jí dokonce nejsme. Určitě jsme tedy aliance založená na svých tradicích, dlouhými léty a tvrdou prací budovaném renomé a svém etickém kodexu. Svobodné hory se ve světě RedDragonu stali stálicí, předvádějící stabilně kvalitní výkony. Ač hrajeme spíše pro zábavu a vlastní potěšení, nelze ale zastříc fakt, že hrát v SH přináší všem jistou dávku sebeuspokojení a respektu u ostatních. Hrát u nás je prestižní záležitostí pro každého a stejně tak i válčit s námi je obrovská výzva. Však porazit nás se moc aliancím nepodařilo. Ale i přes tyto krásná a zvučná slova, nejsme aliancí neporazitelnou. Stojíme nohama pevně na zemi a jsme si naprosto přesně vědomi toho, že RD je pouze a jen hra. Nezakládáme si na nejlepších TOP výsledcích ve statistikách, nezakládáme si na dlouhé a nepřerušené šňůře neporazitelnosti, nezakládáme si na žádné z těchto a podobných malicherností. Našim cílem je užívat si hru, bavit se s přáteli a přijímat výzvy v podobě férových válek.

Pokud ale chcete zařadit SH jednoduše do některých ze zavedených šuplíků, nejspíše do toho s popiskem "LIGHT", asi vás zklameme. Za celou dlouhou dobu existence SH ji vedlo spousty lidí, každý s jinými přístupy. Byly doby, kdy jsme byli považování za poslední pořádnou "ULTRA LIGHT" alianci, byly ale také doby, kdy nás všichni očerňovali z "DARK" hry. Na všem je pravdy něco trochu a proto říci jednoznačně kam patříme nelze. Co ale říci lze je, že za každých okolností jednáme čistě, korektně a férově. Ať už válčíme férovou válku, chováme se agresivně až militantně či někoho přepadneme, nikdy nám nebyl nikdo nic dlužen.

Co se vlastní diplomacie týče. Jsme rozhodně aliancí, která preferuje řeč ostrých mečů nežli řeč břitkých jazyků. Z neustálého dohadování se, hádání se a očerňování jeden druhého je nám na nic. Proto se i do veřejných diskuzí jen spora zapojujeme a spíše čekáme, že budeme spojenci osloveni o konkrétní pomoc přímo do pošty. Pokud to nastane, jdeme bez dalších zbytečných slov do zbroje. Dlouhodobými přátelskými vztahy jsme prakticky tohoto dosáhli i co se chování vůči nám týče. V současnosti máme za spojence pouze ty aliance, které jsou ochotny za nás kdykoliv dát ruku do ohně. Věřte, že není radno nás jen tak bezdůvodně napadnout.

Jaká spojenectví máme, měli jsme a po jakou dobu jsou navázána vám ukáže další stránka. Zde jsou ale z důvodu četných jednoúčelových spojenectví uvedeny pouze ta spojenectví, která vydržela tři věky a více, jinak bychom se v tom dlouhém seznamu ztratili. Pokud ale trváte i na výpisu úplně všech spojenectví, lze nalézt dole na stránce odkaz na *.XLS soubor. Další následná stránka - Války - pak dokumentuje kdy jsme s kým válčili a jak to dopadlo. Krom jednoho věku jsou k dispozici i detailní statistiky všech válek, opět v *.XLS souboru.